• تاریخ انتشار : یکشنبه 28 دی 1399 - 14:23
  • کد خبر : 1308
  • چاپ خبر

بسیاری از احکام الهی در جامعه به سخره گرفته شده است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آستان‌خبر، آیت‌الله «رضا رمضانی»، شب گذشته، ۲۷ دی ۱۳۹۹، در مراسم شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مسجد جامع آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه شناخت وجود نازنین حضرت زهرا (س) برای امثال ما ممکن نیست، اظهار کرد: حضرت فاطمه (س)، شخصیتی بودند که حضرت جبرئیل (ع) افتخار خدمتگزاری در

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آستان‌خبر، آیت‌الله «رضا رمضانی»، شب گذشته، ۲۷ دی ۱۳۹۹، در مراسم شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در مسجد جامع آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه شناخت وجود نازنین حضرت زهرا (س) برای امثال ما ممکن نیست، اظهار کرد: حضرت فاطمه (س)، شخصیتی بودند که حضرت جبرئیل (ع) افتخار خدمتگزاری در محضر ایشان را دارد.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) درباره فضائل حضرت زهرا (س) خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) می‌فرماید که یکی از مهم‌ترین فضائل حضرت زهرا (س) این است که حضرت جبرئیل (ع) به خدمت ایشان می‌رسید، افزود: جبرئیل (ع) به خدمت کسی می‌رسد که از مقام عصمت و علم الهی برخوردار باشد کمااینکه امام خمینی (ره)، شاگرد همان مکتب، این انقلاب را با حضور مردم رهبری کرد و امروز مسئولیت عامه امربه‌معروف و نهی از منکر باید احیا شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه برای حضرت زهرا (س)، فراق پیامبر اکرم (ص) بسیار سخت و ناگوار بود، افزود: پیامبر اکرم (ص) هرزمانی که حضرت فاطمه (س) به محضر ایشان می‌رسید به احترامشان تمام‌قد می‌ایستادند و دست‌های ایشان را می‌بوسیدند که حکایت از مقام وجودی آن حضرت دارد.

وی با تأکید بر اینکه در مدت عمر حضرت فاطمه (س) چه در زمان ولادت و چه در زمان شهادت، ایشان با مشکلات زیادی در جامعه اسلامی مواجه بود، گفت: در شعب ابی‌طالب که از سال هشتم تا دهم بعثت ادامه پیدا می‌کند سخت‌ترین شرایط برای حضرت فاطمه (س) به وجود آمد و همچنین در سال دهم بعثت، مادر خود را از دست می‌دهد.

رمضانی به ویژگی‌های اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و افزود: حضرت زهرا (س) با کمترین امکانات فرزندان را به‌خوبی تربیت کرد اما امروز با بیشترین امکانات گاهی اوقات تربیت خوبی دیده نمی‌شود و حضرت فاطمه (س) در سال‌های مشترک زندگی به‌گونه‌ای رفتار و زندگی کرد که گاهی اوقات گرسنگی فرزندان را به شکلی مدیریت می‌کرد که حضرت علی (ع) خبردار نمی‌شدند.

وی با اشاره به جایگاه علمی حضرت زهرا (س) تصریح کر: حضرت فاطمه (س) جایگاه علمی عظیمی دارند و یکی از منابع علمی ائمه معصومین (ع)، مصحف حضرت فاطمه زهرا (س) است که مرحوم کلینی چند روایت را در اصول کافی در این باب ذکر کرده است و دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) حضرت زهرا (س) هم از علم لدنی و هم از مقام عصمت برخوردار بود و نتیجه این ارتباط و این خدمتگزاری وجود مصحف فاطمه (س) بعد از رحلت پیغمبر اکرم (ص) بود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه خیلی‌ها اگر سؤالی داشتند به محضر حضرت زهرا (س) می‌رسیدند و حتی بعضی از مردان، همسران خود را نزد ایشان می‌فرستادند تا سؤال‌های خود را از ایشان بپرسند، بیان کرد: بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص)، نوه پیامبر (ص) بر بالای نیزه گذاشته می‌شود چون جامعه به جاهلیت رسیده بود،  نکات عمیق و دقیقی در خطبه‌های حضرت زهرا (س) وجود دارد و بعد از خواندن این خطبه، قلب‌ها نورانی می‌شود و معلوم است حضرت یک رسالت تعلیمی و یک رسالت تربیتی برای جامعه دارد.

وی با تأکید بر اینکه اگر نطفه ناپاکی منعقد شود، جامعه ضربه می‌خورد و این نطفه ناپاک بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) منعقد شد که زمینه فساد را فراهم کرد، گفت: بعد رحلت پیامبر (ص)، دین به دست اشرار سپرده شد و بنی امیه و بنی‌عباس بدترین جنایات را نسبت به اهل‌بیت (ع) انجام دادند.

رمضانی با اشاره به اینکه بعضی‌ها در برابر خداوند، رسول خدا، احکام الهی، عالمان و دوستان خود کبر دارند و این تکبر در همه فضای زندگی آن‌ها اثر می‌کند، اذعان کرد: جامعه اسلامی نیاز به رهبری معصوم و عادل دارد که بتواند جامعه را هدایت کند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) تصریح کرد: اگر امامت به‌درستی باشد و تابع و ملتزم به اطاعت از امام باشیم، قطعاً انسان نجات پیدا می‌کند؛ البته سه نکته شناخت نسبت به امام، محبت نسبت به امام و اطاعت از امام، باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه گاهی می‌بینیم امربه‌معروف و نهی از منکر ترک می‌شود که اگر این‌چنین شود اتفاقات ناگواری در جامعه صورت می‌گیرد و که ازجمله آن، منکر شدن معروف و معروف شدن منکر است، افزود: در کشورهای غربی بعضی چیزها را مصوب می‌کنند که خلاف شرع بیّن است و در حقیقت منکر را به معروف تبدیل کردند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) عنوان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر یک اثر فردی دارد که فرد را با معروف آشنا می‌کند و طبق تعبیر حضرت زهرا (س) امربه‌معروف و نهی از منکر برای مصلحت جامعه بوده و آن را آباد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) کاری کرد که جامعه اسلامی به لحاظ مسئولیت‌پذیری بیمه شد، خاطرنشان کرد: اگر حضرت زهرا (س) جلوی این انحراف بزرگ را نمی‌گرفت، اتفاقات ناگوارتری می‌افتاد و دین و قرآن از بین می‌رفت و محو می‌شد.

رمضانی با تأکید بر اینکه مسئولیت‌پذیری بر عهده آحاد مردم است البته حاکمیت نیز باید به وظیفه خاص خود عمل کند، گفت: وقتی احکام و دین خدا به سخره گرفته می‌شود، آن جاست که انسان باید به وظیفه خود عمل کند.

وی با بیان اینکه در غرب عده‌ای هستند که می‌گویند آیات مربوط به جهاد در قرآن را کنار بگذارید چون این آیات مربوط به زمان پیامبر اکرم (ص) بوده و امروز زمان صلح است، تصریح کرد: البته ما صلح را قبول داریم اما صلح عادلانه که بر مبنای عدل باشد؛ صلح کل به معنای اینکه هرکسی را دوست بگیریم و هر دشمنی که درصدد محو کردن دین باشد را به‌عنوان دوست بدانیم، معنا ندارد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه بعضی‌ها که با ادبیات دینی آشنا نیستند و نمی‌فهمند چرا شهید حاج قاسم سلیمانی به خارج از مرزها می‌رفت، افزود: دین بحث عدالت و امنیت را مطرح می‌کند و امنیت، داخل و خارج از مرز نمی‌شناسد؛ وجود حاج قاسم خطری برای دشمنان اسلام در عرصه بین‌الملل بود و به همین دلیل به دست شرورترین افراد نقشه ترور او را ‌کشند.

وی با تأکید بر اینکه محور مقاومت، درس ‌آموخته مکتب حضرت زینب (س) است و فصل جدیدی را در عرصه بین‌الملل باز کرد، تصریح کرد: حضرت زهرا (س) رهبری مقاومت در برابر جریان انحراف جامعه اسلامی را بر عهده داشته است و درصدد آن بوده که جامعه اسلامی به امام معصوم (ع) متصل شود تا دین به دست اشرار یعنی امویان و عباسیان سپرده نشود که نتیجه آن را در طول تاریخ دیده‌ایم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیاری از احکام الهی در جامعه به مسخره گرفته شده که مسئولین باید نسبت به مسائل معروف دین توجه بیشتری کنند، گفت: جامعه نباید بستر گناه برای نسل جوان باشد؛ باید مراقب نسل جوان باشیم و بستر تربیت آن‌ها را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمنان دقیق‌ترین نقشه‌ها را کشیدند تا دین و آموزه‌های دینی و الهی را از ما و نسل جوان بگیرند، افزود: فضای مجازی می‌تواند عرصه‌های علمی را گسترش دهد اما اگر کنترل نشود می‌تواند در بخش‌های التقاطی و انحرافی زمینه منحرف کردن نسل جوان را فراهم کند.

رمضانی با تأکید بر اینکه معروف‌ها در جامعه مانند نماز، زکات، جهاد و منکرها مانند بی‌حجابی، اختلاس و خیانت به بیت‌المال باید موردتوجه قرار گیرد، بیان کرد: به‌واسطه انقلاب عظیم اسلامی روزبه‌روز فرهنگ اهل‌بیت (ع) در دنیا در حال گسترش است و باید شکرگزار خداوند باشیم.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با تأکید بر نقش تربیتی زنان در جامعه گفت: معتقد هستیم زنان درعین‌حالی که می‌توانند مادر و همسر خوبی باشند، باید فعال اجتماعی در عرصه‌های تربیتی باشند؛ این مسئولیت‌پذیری را نه‌تنها زنان و دختران بلکه مردان جامعه هم باید از حضرت زهرا (س) یاد بگیرند.

انتهای پیام/۴۲۰۰

لینک کوتاه

برچسب ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.