• تاریخ انتشار : جمعه 12 خرداد 1402 - 10:18
  • کد خبر : 7586
  • چاپ خبر

بازدید از مراکز سلامت محور شهری و روستایی تا کلنگ‌زنی احداث مرکز جامع سلامت ویژه بندرکیاشهر

به گزارش آستان‌خبر؛ هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز به منظور بازدید و بررسی وضعیت کلی نظام سلامت شهرستان آستانه اشرفیه در دیار سلطان سید جلال الدین اشرف حضور یافت. هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نخستین برنامه از حضور در شهرستان آستانه اشرفیه، از مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۲

به گزارش آستان‌خبر؛ هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، صبح امروز به منظور بازدید و بررسی وضعیت کلی نظام سلامت شهرستان آستانه اشرفیه در دیار سلطان سید جلال الدین اشرف حضور یافت.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نخستین برنامه از حضور در شهرستان آستانه اشرفیه، از مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۲ این شهر، بازدید کرد.

دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور در مرکز جامع خدمات سلامت شهری شماره ۲، شاخص‌های سلامت را مورد ارزیابی قرار داد.

وی مهمترین شاخص ارزیابی مراکز جامع سلامت را مداخلات پزشکان، مراقبین سلامت و ماماها در مقوله جوانی جمعیت و حمایت از خانواده دانست و بر ضرورت جدی گرفتن این مهم تاکید کرد.

دکتر آشوبی همچنین در جریان بازدید از مرکز جامع خدمات سلامت شهری ۲، در ارتباط تلفنی در جریان مراقبت های سلامت‌محور، حمایتی های مالی و پشتیبانی از مادری که به تازگی صاحب دو فرزند دو قلو شده نیز قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در کلاس‌های آموزش پیش از ازدواج و همچنین آمادگی برای زایمان در مرکز جامع خدمات سلامت شماره ۲ آستانه اشرفیه حضور یافت و کیفیت محتوا و فضای آموزشی این مرکز را تحسین کرد.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دهکا شهرستان آستانه اشرفیه نیز حضور یافت و سطح کمی و کیفی خدمات ارایه شده را ارزیابی کرد.

دکتر آشوبی در جریان حضور در مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دهکا با تعدادی از مراجعین، گفت‌و‌گو و کیفیت خدمات ارایه شده به آن‌ها را در این مرکز ارزیابی کرد.

وی ضمن دیدار با کادر بهداشتی و درمانی این مرکز، در واحد مامایی مرکز جامع خدمات سلامت حضور یافت و بسته‌های آموزشی، خدمات بهداشتی و مراقبت‌های پس از زایمان را در گفت‌وگو با کارشناس واحد، مورد بررسی قرار داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در داروخانه فعال مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دهکا حضور یافت و ذخیره دارویی، کمبودها و چالش‌های موجود را ارزیابی کرد.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در خانه بهداشت دهکا شهرستان آستانه اشرفیه حضور یافت.

دکتر آشوبی در جریان حضور در خانه بهداشت دهکا با بهورز این خانه در خصوص آمار جمعیتی، زادآوری، مشکلات فرزندآوری و مسایل بهداشتی جمعیت تحت پوشش، گفت‌وگو کرد.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه بازدیدهای میدانی از مراکز سلامت‌محور شهرستان آستانه اشرفیه، از مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دستک‌ نیز بازدید کرد.

دکتر آشوبی در جریان حضور در مرکز جامع خدمات سلامت روستایی دستک‌ در واحد مامایی مرکز حاضر شد و سن ازدواج، زادآوری، سلامت عمومی زوجین، مراقبت‌های پیش، حین و پس از ازدواج را مورد بررسی قرار داد.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با همراهی مهندس ابراهیم نجفی اسپیلی- نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی از مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی شهر کیاشهر بازدید کرد.

کلنگ احداث مرکز جامع سلامت ویژه شهر بندرکیاشهر نیز امروز در جریان حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان و با حضور مسوولان‌ شهرستان آستانه اشرفیه، بر زمین زده شد.

مرکز جامع سلامت ویژه شهر بندر کیاشهر در مساحت ۱۸۰ متر مربعی جنب مرکز جامع خدمات سلامت این شهر احداث خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آیین کلنگ زنی احداث مرکز جامع خدمات سلامت ویژه شهر بندرکیاشهر با اشاره به وضعیت جمعیتی استان، اظهار کرد: همه برنامه‌های فرهنگی، عمرانی و اجرایی نظام سلامت گیلان باید پیوست جوانی جمعیت و حمایت از خانواده داشته باشد.

دکتر آشوبی با اشاره به مساحت بیش از یک هزار و ۸۰۰ مترمربعی مرکز جامع سلامت ویژه بندر کیاشهر، افزود: این مرکز در سه فاز و با پیش‌بینی اعتباری حداقل یک‌صد میلیارد تومانی به منظور ارایه خدمت به مردم منطقه و گردشگران احداث خواهد شد.

وی ارتقای نظام سلامت استان گیلان را در گرو توسعه فضاهای فیزیکی دانست و گفت: تاکنون خدمات بسیار زیادی در راستای توسعه نظام سلامت استان به ویژه شهرستان آستانه اشرفیه انجام شده اما کافی نیست و باید سیر شتاب ارایه خدمت رسانی در این منطقه افزایش یابد.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه بازدیدهای میدانی با همراهی مسوولان‌ شهرستان در بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه حضور یافت.
دکتر آشوبی در جریان بازدید از بخش‌های بیمارستان کوثر آستانه اشرفیه با کادر درمان بیمارستان، بیماران و همراهان آنها گفت‌وگو کرد و در جریان کم و کیف خدمات درمانی به مردم قرار گرفت.

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان برنامه‌های حضور خود در آستانه اشرفیه، در شورای سلامت شهرستان حضور یافت و آخرین وضعیت نظام سلامت شهرستان را بررسی و تصمیمات لازم را برای بهبود خدمات سلامت‌محور را اتخاذ کرد.

انتهای پیام/۴۲۰۰

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.