• تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 مهر 1402 - 12:22
  • کد خبر : 8189
  • چاپ خبر

ملاقات خاص اداره کل زندان‌های گیلان

به گزارش آستان‌خبر و به نقل از فارس: سه‌شنبه‌ها در نظام اداری کشور، زیباترین و شبیه‌ترین ساختار حکومتی است که به انقلاب اسلامی و مبانی آن نزدیک است. روزهایی که مردم به مسؤولان نظام بسیار نزدیک‌اند مردم در سه‌شنبه‌ها بدون واسطه و شاید بهتر بتوان گفت با کمترین واسطه می‌توانند با مسؤولان و مدیران سازمان‌ها

به گزارش آستان‌خبر و به نقل از فارس: سه‌شنبه‌ها در نظام اداری کشور، زیباترین و شبیه‌ترین ساختار حکومتی است که به انقلاب اسلامی و مبانی آن نزدیک است.

روزهایی که مردم به مسؤولان نظام بسیار نزدیک‌اند

مردم در سه‌شنبه‌ها بدون واسطه و شاید بهتر بتوان گفت با کمترین واسطه می‌توانند با مسؤولان و مدیران سازمان‌ها و ادارات ملاقات کنند و مطالبات و دغدغه‌های خود را مطرح و در صورت لزوم، نسخه لازم برای چاره‌جویی آن‌ها پیچیده شود.

افزایش کمی و کیفی ملاقات مردمی در گیلان

در استان گیلان نیز مطابق با هر سه‌شنبه، ملاقات مردمی در سازمان‌ها و ادارات حاکمیتی و مدیریتی استان برگزار می‌شود و روزبه‌روز بر تعداد و دامنه مطالبات مردم در این ملاقات حضوری و بدون واسطه افزوده می‌شود.

سه‌شنبه‌های مردمی متفاوت در اداره کل زندان‌های گیلان

اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان گیلان یکی از دستگاه‌های حاکمیتی است که سه‌شنبه‌های ملاقات عمومی آن هر هفته برگزار می‌شود اما این ملاقات صرفاً به پاراف، دستور و توصیه‌نامه ختم نمی‌شود؛ ملاقات عمومی اداره کل زندان‌های گیلان آغازی برای خدمت مضاعف متولیان این حوزه به خانواده‌های زندانی است.

حضور در میدان یک روز پس از ملاقات

یکی از برجسته‌ترین اقدامات اداره کل زندان‌های گیلان، سرکشی مدیرکل زندان‌ها و مسوولان امر با خانواده‌هایی است که مشکلاتشان را با مسوولان در میان گذاشته‌اند؛ مدیرکل زندان‌ها شخصاً چهارشنبه هر هفته خدمت یکی از خانواده‌ها می‌رسد، دغدغه و مطالباتشان را می‌شنود و در رفع آن‌ها، آستین بالا می‌زند.

طی چند هفته اخیر که مدیرکل زندان‌ها در منازل خانواده‌های زندانیان حضور یافته، اقداماتی انجام‌شده که در جای خود قابل‌تأمل است؛ اداره کل زندان‌ها صرفاً دربند کردن زندانی و آب و غذا دادن آن‌ها را بر عهده ندارد، آن‌ها برای فرزندانی که از حضور پدر بالای سر محروم هستند، بابا و برای مادرانی که دربند هستند، مادری می‌کنند.

برآورده کردن آرزوهای فرزندان زندانی

علیرضا، محمدپارسا و یا احسان سه پسری هستند که با لطف و کرامت اداره کل زندان‌ها صاحب دوچرخه شده‌اند؛ داشتن دوچرخه بزرگ‌ترین و تنها آرزویی بود که این کودکان تمنای آن را داشتند.

تأمین ملزومات کمک‌آموزشی دانش‌آموزان

فاطمه طهورا، هانیسا و امین، سه دانش‌آموزی هستند که داشتن تبلت و گوشی هوشمند، یکی از نیازمندی‌های آن‌ها بود. این نیازها پس از ماه‌ها استغاثه و مساعدت توسط خانواده و فامیل و همسایه ممکن نشد تا اینکه اداره کل زندان‌های گیلان با مشارکت خیرین، دل‌های آن‌ها را شاد و این نیاز حداقلی آن‌ها را رفع‌ورجوع کردند.

حضور فعالانه و مستمر اداره کل زندان‌ها در مواسات و همدلی

خانواده مونسی، حبیب زاده، رمضانی، مرادی و صدها خانواده دیگر ازجمله افرادی هستند که هرچند وقت یک‌بار، بسته‌های معیشتی را در قالب رزمایش مواسات از اداره کل زندان‌های استان به همت خیرین دریافت می‌کنند. این خانواده‌ها کسانی هستند که نان‌آور خانه‌شان اغلب به دلیل جرائم غیر عمد در زندان هستند.

تأمین شغل برای زندانی و خانواده آن‌ها

اقدامات فوق‌الذکر تنها تعدادی از خدماتی است که فارغ از چارچوب سازمانی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی به مردم، ارائه می‌شود؛ نمونه اقدامات انسان دوستانه زندان‌های گیلان با خانواده‌های زندانی و مددجویان بسیار است که ازجمله آن به ایجاد اشتغال برای زندانی و خانواده‌های آن‌ها می‌توان اشاره کرد.

اشتیاق اداره کل زندان‌های گیلان برای خدمت الگوی خدمتی در کشور

رویه اداره کل زندان‌ها در ایجاد اشتغال، توجه به رفاهیات زندانیان، حمایت از خانواده زندانی و شتافتن در حل مشکلات و دغدغه مددجویان و مدد خواهان به‌صورت مستمر اقدامی ارزشمند، درخور و شایسته تحسین است که نه‌تنها در سازمان زندان‌ها بلکه باید در دیگر ساختار حاکمیتی نمونه و الگوی میدانی برای حسن اجرای کار باشد.

امروزه افتراق بین خدمت دهنده و خدمت گیرنده یکی از آسیب‌های نظام اداری است و باید تلاش سازمان‌ها فاصله گرفتن از بروکراسی‌های دست‌وپا گیر و در پیش گرفتن ادهوکراسی مشارکت جویانه و هدفمند در رفع گره‌های موجود باشد؛ توسعه مشارکت برای رفع دغدغه دریافت‌کنندگان خدمت چیزی شبیه اداره کل زندان‌های گیلان.

پایان پیام/۴۲۰۲

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.