• تاریخ انتشار : شنبه 8 مهر 1402 - 23:03
  • کد خبر : 8226
  • چاپ خبر

جز در خصوص مصلحت آستانه‌اشرفیه با فردی رفاقت ندارم

به گزارش آستان‌خبر، عبدالحسین داداشی شهردار آستانه‌اشرفیه عصر امروز در نشست شورای اداری شهرداری این شهر و در سالن جلسات شهرداری آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه از حسن اعتماد اعضای شورا تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم پاسخگوی خوبی برای الطاف آنان باشم، اظهار کرد: از زحمات سرکار خانم اسلامی سرپرست شهرداری آستانه‌اشرفیه که در این دوران

به گزارش آستان‌خبر، عبدالحسین داداشی شهردار آستانه‌اشرفیه عصر امروز در نشست شورای اداری شهرداری این شهر و در سالن جلسات شهرداری آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه از حسن اعتماد اعضای شورا تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم پاسخگوی خوبی برای الطاف آنان باشم، اظهار کرد: از زحمات سرکار خانم اسلامی سرپرست شهرداری آستانه‌اشرفیه که در این دوران سخت تلاش کردند هم تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به برگزاری عدم مراسم دیگر برای معرفی بنده به عنوان شهردار آستانه‌اشرفیه، گفت: اینجا همه زیر یک پرچم هستیم و به یاد جمله معروف شهید مهدی خوش سیرت  که گفت کسی سنگ دوستی مرا به سینه نزد جز در لباس جهاد و تقوا، من هم عرض می‌کنم کسی با من دوستی نکند به جز در کار و پیشرفت شهر و در این مسیر هر که همراه بود دوست من است و در غیر این صورت هیچ رفاقتی با عهدی ندارم.

شهردار آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه جدول زدن، رنگ زدن و تمیز کردن شهر به مانند این است که ما از هفت ونیم صبح تا ۲ونیم ظهر سر کار باشیم و این کار منتی بر سر کسی نیست و اگر در این زمان حضور نداشته باشیم تخلف کرده‌ایم، افزود: برای شروع کار برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تدارک دیده‌ام و انتظار این است که با برنامه‌ریزی همه واحدها در این برنامه‌ها همراهی و تلاش کنند.

داداشی با اشاره به اینکه نه عمر نوح دارم و نه صبر ایوب و تنها ۲ سال زمان دارم که از همین امروز شروع شد و باید با تمام توان برای مردم و پیشرفت شهر کار کنیم، بیان کرد: بنده در هفت استان کار کردم و ۲۰ سال سابقه مدیریت دارم و در همه این سالها اگر در خدمت مردم نبوده باشم ۲ ریال هم نمی‌ارزد.

وی با بیان اینکه فردی به نام داداشی ۸۲ نداریم، من داداشی ۴۰۲ هستم و وقتی سال ۱۴۰۴ شهرداری را تحویل می‌دهم باید بگویم چه کارهایی کرده‌ام، تصری کرد: سال ۱۴۰۴ دیگر نمیتوانم بگویم بلوار جسیدان را بازگشایی کرده‌ام یا فلان کار را در گذشته انجام داده‌ام، بلکه این برای همان زمان بود و تمام شد و امروز شورا و مردم به من اعتماد کرده‌اند و باید سال ۱۴۰۴ همه ما در مقابل مردم سربلند باشیم و به نیکی از همه ما یاد شود.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه ارباب رجوع اگر نباشد ما کاره ای نیستیم و باید به ارباب رجوع احترام بگذاریم، افزود: کسانی که وارد شهرداری می‌شوند مثل اقوام ما هستند و باید همه این موضوع را درک کنند و اگر کسی نمی‌تواند این‌طور کار کند من تعارف و طاقت دو بار تذکر دادن را ندارم.

داداشی در ادامه با بیان اینکه از همه بزرگان شهر چه مسئول و چه غیر مسئول باید دعوت کنیم و شنونده خوبی باشیم، گفت: باید این را بپذیریم هر شخصی با هر مدرک تحصیلی در شهرداری آستانه‌اشرفیه کار می‌کند اول پاکبان است و باید شنونده خوبی باشیم.

وی با اشاره به اینکه در صدور پروانه باید انقلابی رخ دهد چرا که بسیار کند هستیم، افزود: با علم و اگاهی کامل به دلیل سابقه مدیرکلی دفتر امور شهری می‌گویم که شهرداری آستانه‌اشرفیه در صدور پروانه مشکل دارد و باید در صدور پروانه تسریع داشته باشیم.

شهردار آستانه‌اشرفیه خطاب به کارکنان شهرداری با بیان اینکه قسم جلاله میخورم که دستگاه نظارتی، مسئولان، اعضای شورا و بزرگان شهر اولین چیزی که از من خواستند رسیدگی به وضعیت نیروهای شهرداری است، گفت: نمی‌دانم چرا چنین موضوعی از من خواسته شده است، من در دوره گذشته با همه همکاران رفیق بوده‌ام اما چرا باید دستگاه نظارتی و بزرگان شهر از من بخواهند اول از همه وضعیت پرسنل شهرداری را درست کنم را نمی دانم، فقط می‌گویم بعضی کارها در شان شهرداری نیست و اصلا هم نمیخواهم تکرار شود.

داداشی با اشاره به اینکه نبینم و نشنوم همکار ما در ساعت اداری جای دیگر و مشغول کار دیگری باشد، افزود: اولین جایی است که می‌شنوم و از من خواسته شده وضعیت پرسنل را درست کن، تعجب می‌کنم و نمی‌دانم چرا؟ همه پرسنل شهرداری کارشناس و بچه‌های متعهد به کار هستند و قطعا این‌طور که گفته شده نیست و ان شاا… نخواهد بود.

وی با بیان اینکه دو سه سالی است که تفریق بودجه شهرداری آستانه‌اشرفیه رد می‌شود و باید هزینه‌های جاری شهرداری را کاهش دهیم تا این مسئله حل شود، گفت: بودجه شهرداری آستانه‌اشرفیه را خوب بسته‌اید اما علی‌رغم اینکه می‌دانم زمان زیادی هم نداریم می‌گویم باید چند درصد بیش از آن هم تحقق پیدا کند  و باید به فکر ارتقا درجه و اعتبار شهرداری باشیم.

شهردار آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه در نشست با اعضا شورا هدف گذاری کردیم و اگاهیم نمی‌توانیم در این ۲ سال معجزه کنیم، افزود: آن‌قدر توقع از من بالا رفته است که مردم نعوذبالله فکر می‌کنند یک پیغمبر آمده و می خواهد معجزه کند، من هم مثل شما هستم و اگر شما کار نکنید من بدتر از همه شهردارهای شهرهای دیگر می‌شوم.

داداشی در ادامه با بیان اینکه پروژه بلوار امام حسین (حدفاصل چهار راه زندی تا پل بهمنیار) باید تا عید به بهره‌برداری برسد و فکر نکنید چون من کلنگ شروع این کار را زده بودم به دنبال آن هستم، گفت: از من گذشته که به دنبال نام باشم و تنها به دنبال نام شهر و شهرداری هستم، با افتتاح این پروژه شهر توسعه و پیشرفت می‌کند، پس باید به این کار سرعت ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه بعضی از کارها واقعا در شان آستانه‌اشرفیه نیست و از دیدن کوچه خاکی خجالت می‌کشم و باید هر چه سریعتر این‌ محیط جمع شود، افزود: کارهای عمرانی فقط مختص واحد عمران نیست و به همه واحدهای شهرداری ارتباط دارد و باید همه با هم جلو برویم و سعی می‌کنیم تا شب عید پل بهمنیار را به اتمام برسانیم تا بخشی از کار نشان داده شود.

شهردار آستانه اشرفیه با بیان اینکه در مبحث بازگشایی خیابان استقلال و توسعه حرم ما وراث این شهر هستیم و هیچ راهی نداریم جز اینکه کارهای مانده را به ثمر برسانیم، گفت: می‌دانیم حرم هیئت امنا و مدیر دارد اما باید کمک کنیم این طرح‌ها را جمع کنیم، این‌ها طرح‌هایی هستند که در کمیسیون ماده ۵ تصویب شد، نمی‌گویم زورش را نداریم بلکه نمی‌توانیم تمام وقت‌مان را برای تغییر آن بگذاریم و مردم از این بابت اذیت می‌شوند و زیبنده نیست حرم که نماد شهرستان آستانه‌اشرفیه است به مانند قبرستان وادی السلام باقی بماند.

داداشی با اشاره به اینکه هر جای استان که نشستم از کثیف بودن شهر آستانه اشرفیه شنیدم و باید شهر را خانه خود بدانیم و این وضعیت را تغییر دهیم، افزود: خیلی‌ها شعار احداث پارک بانوان را در دوره‌های گذشته دادند و ما باید آن را اجرایی کنیم، من در خراسان جنوبی ۱۷ پارک بانوان را در طول کمتر از ۳ سال ساختم و اعتقاد دارم سلامت خانم ها سلامت جامعه است و باید زمین مناسبی برای احداث پارک بانوان تهیه کنیم.

وی با بیان اینکه زیبنده نیست برنج کشور را به نام آستانه‌اشرفیه بشناسند اما قیمت آن در شهرهایی که چند سال است ایجاد شده است تعیین شود، باید یک بازار مناسب و در خور شان آستانه‌اشرفیه برای برنج و بادام احداث کنیم، گفت: احداث میدان انتهای خیابان فردوسی در کمربندی ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد و متاسفانه با مصوبه بدی که در کمیسیون ماده ۵ تصویب شد یک ریال آن را راهداری، فرمانداری و سازمان برنامه و بودجه بر عهده نگرفته‌اند، من هم دوست دارم آنجا میدان احداث کنیم اما نمی‌توانم اولویت بندی را خراب کنیم.

شهردار آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه در شهرداری یک نفر باید حرف بزند و بقیه مشاور باشند و با احدی هم تعارف ندارم، افزود: شاید نتوانم کارمند ناسازگار رسمی را اخراج کنم و قرار نیست همه را به کمیسیون تخلفات بفرستم اما بلدم روی اعصاب‌ها کار کنم، می‌توانم به کارمند ۸ شب زنگ بزنم همین الان بیا شهرداری، یا روز جمعه‌اش را خراب کنم، این را جدی می گویم و می‌خواهم روزی که از اینجا می‌روم همه راضی باشیم اما با احدی شوخی ندارم.

پایان پیام/۴۲۰۲

لینک کوتاه

برچسب ها

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.