• تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 خرداد 1403 - 8:42
  • کد خبر : 9949
  • چاپ خبر

استاندار گیلان: شهید جمهور فرهنگ و مبانی انقلاب اسلامی را در جامعه متجلی کرد

به گفته استاندار گیلان، حضور مردم در مراسم تشییع پیکر پاک سیدالشهدای خدمت آنچنان حماسه آفرین بود که کشورهای غربی را به تعجب وا داشت و تنها دلیل این چینن حضوری بدون شک منشا تجلی بخش فرهنگ انقلاب اسلامی و جهادی در جامعه‌ توسط آیت الله رییسی بوده است.

به گزارش آستان‌خبر؛ اسدالله عباسی شامگاه سه شنبه در مراسم گرامیداشت حضرت امام خمینی(ره) و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد در حسینیه اعظم حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) آستانه اشرفیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی مسیر را به خوبی در حال طی کردن است، اظهار کرد: امروز کشور مسیر خود را به درستی طی می‌کند و این مسیر را مدیون شهدایی هستیم که راه به ما نشان دادند.

وی با اشاره به بصیرت امام راحل (ره) در همراهی مردم با نهضت انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) در ۱۵ خرداد ۴۲ و در سال ۵۷ چنان بصیرتی در جامعه خفگان آن زمان ایجاد کرد که رژیم ستم شاهی را سرنگون کرد و حکومت عدالت با محوریت امام علی(ع) را در جمهوری اسلامی پی ریزی کردند و این انقلاب تا قیام حضرت مهدی (عج) ادامه‌دار است.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به تزریق روحیه امید و استکبارستیزی در کشورهای منطقه و محور مقاومت بیان کرد: جمهوری اسلامی اکنون و بعد از ۴۶ سال از عمر بابرکتش در محور مقاومت‌ و در راه مبارزه با صیهونیست چنان روحیه استکبار ستیزی ایجاد کرده است که منجر به ایجاد تزلزل در رژیم صهیونسیتی و آمریکای جایتکار شده است.

عباسی یکی از دلایل دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی را گسترش محور مقاومت در منطقه با مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی و دیپلماسی شهید رئیسی عزیر دانست و بیان کرد: استکبار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کودتای نوژه و واقعه طبس را رقم زد ولی امدادهای غیبی سبب شد تا به اهداف خود نرسند و در نهایت از طریق رژیم بعث عراق به جمهوری اسلامی حمله کردند که آن جا هم ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونسیتی یک غده سرطانی در خاورمیانه است، افزود: این رژیم منحوس انواع جنایت‌ها را در منطقه انجام داده و از هیچ وحشی گری کوتاهی نکرده ولی به موفقیت نرسیده است زیرا طبق وعده الهی جبهه حق قطعا پیروز است.

به گفته نماینده‌ عالی دولت در گیلان، در دوران دفاع مقدس کشورهای غربی و بلوک غرب و شرق أنواع سلاح را به رژیم بعث عراق دادند و کودکان مظلوم این مرز و بوم را به شهادت رسیدند.

عباسی با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین یک مسئله اعتقادی در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: وقتی رئیس جمهور شهید در سازمان ملل قرآن را به دست گرفته و در مقابل کشورهای غربی به از عدالت خداوند متعال و پیامبر مهربانی سخن می گوید، معنایش این است که قلب مردم ایران با قرآن و دین مبین اسلام گره خورده است.

وی با اشاره به برنامه استکبار و رژیم صهیونیستی برای به انزوا کشاندن جمهوری اسلامی گفت: اگر جمهوری اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونسیتی هیچ واکشنی نشان ندهد آنان به جنایات خود ادامه می دهد همانطور که شاهد بودیم در ۴۶ سال گذشته برخی از دانشمندان هسته‌ای و مستشاران عزیز مان را شهید کردند؛ به این روند ادامه می‌دادند ولی عملیات طوفان الاقصی تمامی نقشه‌های آنان را نقشه بر آب کرد.

استاندار گیلان با اشاره به تقدیر و تمجید مقام معظم رهبری از عملکرد دولت سیزدهم افزود: عملکرد دولت سیزدهم در سه سال گذشته آنچنان موثر بود که بارها مورد تجلیل و تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت و این روند بعد از شهادت ایشان نیز ادامه‌دار است و مردم بدون شک به فردی در انتخابات رای خواهند داد که ادامه دهنده راه شهید جمهور باشد.

عباسی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید خستگی برایش معنا نداشت و این حادثه دردناک سبب شد ملت ایران در فراغ شهید جمهور بنشینند، تصریح کرد: حضور مردم در مراسم تشییع شهید جمهور آنچنان حماسه آفرین بود که کشورهای غربی را به تعجب وا داشت و تنها دلیل این چینن حضوری بدون شک اشاعه فرهنگ انقلاب اسلامی و جهادی در جامعه‌ بوده است.

وی  با بیان اینکه ملت‌های آزادی‌خواه مشتاق آزادی هستند، تصریح کرد: جهان تشنه آزادی، معارف دینی، کلام وحی و نابودی ظلم و ستم هستند که این امر را اکنون در کشور آمریکا شاهد هستیم که دانشجویان در دانشگاه‌ها با اعتراضات خود را نسبت به کمک‌های غرب به رژیم صهیونسیتی نشان دادند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در دهه فجر سال گذشته ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه در این استان به بهره‌برداری رسیده است، افزود: مقرر شده بود در سفر شهید جمهور به گیلان نیز ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه از جمله راه‌آهن رشت کاسپین به بهره‌برداری برسد که متاسفانه آن اتفاق دردناک رقم خود و مارا در سوگ شهید جمهور نشاند.

عباسی در ادامه  با تاکید بر لزوم توجه به جهاد تبیین در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در عرصه اقتصادی، عمرانی و‌ دیپلماسی تصریح کرد: دیپلماسی منطقه‌ای و اقتصادی دولت سیزدهم در بین تمامی دولت‌ها کم سابقه بوده است که نمونه بارز آن را در مسئله حق‌آبه افغانستان،ارتباط با آذربایجان و حتی رفع مشکلات با پاکستان و عضویت در اتحادیه‌های مختلف اقتصادی شاهد بودیم.

وی  با اشاره به بدهی‌های بیشمار دولت گذشته به بانک مرکزی بیان کرد: دولت سیزدهم میراث‌دار ۵۵ هزار میلیارد استقراض بانکی، ۵۵۰ هزار میلیارد اسناد خزانه و ۴۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی بود که تمامی آنان در طول این سه سال پرداخت شد که این موارد باید توسط مدیران تبیین شود.

نماینده عالی دولت در گیلان  با تاکید بر تلاش شخص شهید رییسی در رفع ناترازی در حوزه های زیرساختی همچون  برق و گاز در کشور بیان کرد: قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم در فصول مختلف سال با مشکل برق و گاز مواجه بودیم ولی در سه سال گذشته با تاکیدات ریاست محترم جمهوری مشکل ناترازی برق و گاز در کشور و به ویژه در گیلان با اختصاص یک هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان برای احداث پست شهید حق بین رشت برطرف شده است که تنها یک مورد از این موارد است.

عباسی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم و شخص شهید جمهور در راستای تقویت و توسعه بیمه درمانی در کشور گفت: در طول سه سال گذشته ۱۲ میلیون نفر در کشور از بیمه خدمات درمانی بهره‌مند شده و تمامی خدمات درمانی برای کودکان زیر هفت سال رایگان شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به آغاز فرآیند انتخابات در کشور بیان کرد: مردم قطعا با حضور پر شور خود در انتخابات ریاست جمهوری به فردی جهادی، انقلابی و ولایی رای خواهند داد.

استاندار گیلان بیان کرد: دولتمردان دولت سیزدهم به ندای مقام معظم رهبری لبیک گفته و دولت سیزدهم با قدرت در حال کار است و با شهید جمهور عهد بستیم تا با جان و دل برای مردم کار کنیم و تمامی تمهیدات اتخاذ شده است.

در این مراسم مردم ولایتمدار آستانه‌اشرفیه نیز در سوگ فراق شهید جمهور و شهدای جمهور، با مداحی یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدای عزیز را گرامی داشتند.

انتهای پیام/۴۲۰۰

لینک کوتاه

برچسب ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.